Zgodnie z ESRS 2 ujawnienia w zakresie każdego ze standardów tematycznych (poszczególne standardy w zakresie Environment, Social i Governance) powinny pokrywać 4 obszary:
1) ład korporacyjny
2) strategia i model biznesowy
3) wpływ, ryzyka i szanse (IRO) oraz
4) wskaźniki i cele.
Obszary raportowania niejako przenikają standardy tematyczne i są raportowane przekrojowo w obrębie każdego standardu tematycznego.
Zakres obowiązków i procesów raportowania organów nadzorczych i kierownictwa w celu zarządzania kwestiami zrównoważonego rozwoju i odpowiedniego nadzoru nad obszarem ESG w spółce
Opis strategii i modelu biznesowego firmy, zidentyfikowanych interesariuszy i łańcucha wartości, ocena istotności (double materiality)
Ujawnienia informacji na temat wpływu, ryzyk i możliwości (IRO - Impact, Risks and Opportunities) w kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem, które ocenia się jako istotne.
Informacje o sposobach realizacji strategii firmy w zakresie wdrażanych polityk, celów, planów działania i wykorzystania zasobów
Konkretne zestawy wskaźników i celów zgodne z oceną istotności
Jak widać zakres raportowania jest niezwykle złożony, dlatego wczesne przygotowanie jest kluczowe. W wielu przypadkach niezbędny okaże się doradca ESG, który pomoże przejść przez cały proces przygotowania i raportowania.
Ustawienia plików cookies