1. Polityki związane z wykorzystaniem zasobów i gospodarką o obiegu zamkniętym, tj. wskazanie zakresu, w jakim jednostka posiada polityki dotyczące identyfikacji, oceny, zarządzania i/lub środków zaradczych dotyczących jej istotnego wpływu, ryzyka i szans związanych z wykorzystaniem zasobów i gospodarką o obiegu zamkniętym, w tym odejście od wydobycia zasobów nieodnawialnych, zabezpieczanie i przyczynianie się do regeneracyjnej produkcji zasobów odnawialnych oraz regeneracji ekosystemów.
2. Działania i zasoby związane z wykorzystaniem zasobów i gospodarką o obiegu zamkniętym, tj. opisanie podjętych i planowanych, kluczowych działań w celu osiągnięcia celów polityki związanych z wykorzystaniem zasobów i gospodarką o obiegu zamkniętym, w tym wskazanie poziomu hierarchii postępowania z odpadami oraz szczegółowej strategii gospodarki o obiegu zamkniętym w całym łańcuchu wartości produktu, obejmującej takie działania jak: odrzuć, przemyśl, zmniejsz, wykorzystaj ponownie, napraw, odnów, przerób i ponowne przeznacz, poddaj recyklingowi.
3. Cele związane z wykorzystaniem zasobów i gospodarką o obiegu zamkniętym, tj. wskazanie czy i w jaki sposób cele jednostki odnoszą się do wpływu i wypływu, w tym odpadów oraz produktów i materiałów (w fazie produkcji, użytkowania i przy zakończeniu użytkowania), a dokładniej do:
- wzrostu liczby projektów o obiegu zamkniętym (np. przy projektowaniu produktów);
- wzrostu wskaźnika wykorzystania materiałów w obiegu zamkniętym,
- minimalizacji wykorzystania nieodnawialnego surowca z ewentualnymi celami dla nieodnawialnego surowca oraz celami dla odnawialnego surowca,
- odwrócenia procesu wyczerpywania się zapasów zasobów odnawialnych,
- gospodarki odpadami, w tym przygotowania do właściwego przetwarzania,
- innych celów.